Toren van Pisa steeds minder scheef

Toren van Pisa steeds minder scheef

Toren van Pisa steeds minder scheef

 

Bron: Telegraaf.
De Toren van Pisa dreigt hét kenmerk kwijt te raken, waardoor het bouwwerk wereldberoemd is geworden: hij wordt steeds minder schuin.

In de afgelopen twintig jaar is de toren 4 centimeter minder uit het lood gaan staan, zo blijkt uit onderzoek. „Het is alsof hij tweehonderd jaar jonger is geworden”, concludeert de onderzoeksleider opgetogen.

Dat de toren weer rechter op staat, is het gevolg van een ingewikkelde bouwoperatie twintig jaar geleden. Die was van levensbelang, want de klokkentoren stond destijds op het punt van omvallen.

Toren van Pisa steeds minder scheefDe kerktoren is een hit onder vakantiegangers die graag de cliché foto’s maken. Wie kent de foto’s van toeristen die de Toren van Pisa omver proberen te duwen of te schoppen of er nonchalant tegenaan leunen niet?Toren van Pisa steeds minder scheef

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *